Genç Kızılay’dan Zorunlu Göç Çalıştayı

16 Ocak 2019 08:10 Kulga Eğitim ve Gençlik Derneği 1179

Dünyanın en fazla mülteci barındıran ülkesi Türkiye’de göç konusunu Genç Kızılaycılar da masaya yatırdı.

Dünyanın en fazla mülteci barındıran ülkesi Türkiye’de göç konusunu Genç Kızılaycılar da masaya yatırdı. 3 gün süren Uluslararası “Zorunlu Göç: Fırsatlar ve Zorluklar Gençlik Çalıştayı” gençlerin, zorunlu göçmenlerin uyum sorunlarına çözüm üretebildiği bir organizasyon oldu.

Genç Kızılay Ankara tarafından düzenlenen, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Göç Politikaları ve Uygulama Araştırma Merkezi ile İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi’nin (SESRIC) destek verdiği “Zorunlu Göç: Fırsatlar ve Zorluklar Gençlik Çalıştayı” Ankara’da gerçekleştirildi. Göç sorunuyla ilgilenen çeşitli üniversitelerden uzmanların yanı sıra, yüksek lisans ve doktora yapan yabancı uyruklu öğrencilerin de katılım sağladığı çalıştayda göç merkezi olarak Türkiye'ye giderek artan talebin iyi yönetilmesi ve ülkeye ekonomik, siyasi ve sosyal kazanım olarak geri dönmesi için sorunların belirlenmesine yönelik çalışmalar ele alındı. Katılımcılar ayrıca, “zorunlu göçmenler” ile bir araya gelerek göçmenlerin görüşleri ve deneyimleri ile ilgili objektif gözlem yapma imkanı da buldu.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Kulga Eğitim ve Gençlik Derneği

Türkiye genelinde hizmet veren Kulga Eğitim ve Gençlik Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Kulga Eğitim ve Gençlik Derneği

Bostanbaşı Mah. Çiftlik Cad. Payitaht Konutları E Blok No: 10/5 Daire: 2
44320 Battalgazi / Malatya

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir
Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.